Ekskursija po centrinę parko dalį

Šeimoms su vaikais

Ramus poilsis

Pritaikyta keliaujantiems dviračiu

Ekskursija po centrinę parko dalį

 Kasmet, prasidėjus keliavimui palankiems orams, siūlome pasinaudoti galimybe ir kartu su Direkcijos gidu per keturias valandas susipažinti su Aukštaitijos nacionaliniu parku.
 Ekskursija prasideda Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro ekspozicijoje, kur Jums bus pristatyta Aukštaitijos nacionalinio parko istorija, pagrindinės saugomos gamtos ir kultūros vertybės, turistiniai maršrutai. Palūšėje dar apžiūrime garsiąją Palūšės bažnytėlę ir susipažįstame su jos istorija, Pilkapio ekspozicijoje pristatoma Rytų Lietuvos pilkapių kultūra, ir dar turėsite unikalią galimybę „pagyventi“ akmens amžiaus būste.
 Iš Palūšės vaizdingu maršrutu keliaujame į Ladakalnį, nuo kurio Jums atsivers nepakartojami vaizdai į šešių ežerų platybes, drakono ketera nusidriekusį Šiliniškių kalvagūbrį ir čia pat Ladakalnio šlaite prisišliejusią visų Lietuvos prezidentų ąžuolų alėją.
 Nuo Ladakalnio karžygių keliais keliausime ant Ginučių piliakalnio, beeidami pamatysime gamtos ir žmonių rankomis gynybai nuo priešų suformuotas Ginučių, Papiliakalnės piliakalnių terasas, užkopę į Linkmenų pilies aikštelę išgirsime Linkmenų pilies bei Lietuvos Prezidento Antano Smetonos ąžuolo ir paminklinio akmens jo sodinimui atminti istoriją.
 Įveikę daugiau nei 200 laiptelių keliausime dar iš aukščiau pasižvalgyti po nuostabias Aukštaitijos nacionalinio parko grožybes iš Šiliniškių apžvalgos bokšto.
 O tada jau užsuksime į Ginučių vandens malūną, kur ne tik žmonės, bet ir išdykę biesiokai, Srovės upelės padedami, ruginius miltus malė. Ginučių vandens malūne apžiūrėsime išlikusią autentišką malūno įrangą, susipažinsime su duonos keliu nuo grūdo iki duonelės kepalėlio. Pasukę rankines girnas ir pasiklausę šniokščiančio krioklio keliausime į Stripeikių senovinės bitininkystės muziejų.

Ekskursijos trukmė – 4 valandos.
Ekskursijos vedamos lietuvių, anglų, rusų kalbomis.
Ekskursijos užsakomos iš anksto.